Na co zwrócić uwagę wybierając projekt domu?

Na co zwrócić uwagę wybierając projekt domu?

Budowa domu to poważne przedsięwzięcie. To ważny proces angażujący nie tylko czas, wysiłek i znaczne sumy pieniężne, ale również obarczony oczekiwaniami każdego członka rodziny. Dlatego też wybór projektu domu powinien być starannie przemyślany, po wielokroć omówiony ze współmieszkańcami, ale też skonsultowany z profesjonalistami z biura architektonicznego Projekt-Arkady w Brzegu.

Sprawdzony, doświadczony architekt z biura projektowego Projekt-Arkady w Brzegu doradzi, który koncept domu będzie pasował do warunków zabudowy Twojej działki, czy będzie się komponował z ukształtowaniem terenu lub stronami świata.

Praktyczne porady polecanego architekta w Brzegu

1. Zapoznaj się z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego – to ważny akt prawny określający kluczowe dla inwestora informacje, niezbędne dla określenia końcowego kształtu Twojego domu. Pamiętaj, że w każdej chwili architekci z biura projektowego Projekt-Arkady w Brzegu są do Twojej dyspozycji i chętnie pomogą Ci zinterpretować przepisy narzucone przez Radę Miasta lub gminy.

W Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego można znaleźć wytyczne odnośnie:

  • maksymalnej powierzchni zabudowy działki
  • kształtu bryły dachu
  • kąta nachylenia dachu
  • ilości kondygnacji w planowanym domu
  • wysokość domu
  • wielkość elewacji frontowej

2. Zastanów się nad potrzebami lokalowymi każdego z członków Twojej rodziny. Ustalenie poziomu tych potrzeb pozwoli Ci zorientować się, czy dobrze oszacowałeś metraż pomieszczeń. Wszak apetyt rośnie w miarę jedzenia i każdy chciałby mieć wygodny, obszerny dom. Nie zapominaj jednak, że duży dom to również więcej powierzchni do aranżacji, wysokie opłaty za media, wyższy koszt utrzymania domu w czystości i sprawności technicznej.

Pamiętaj, że oprócz sypialni, kuchni, salonu i łazienek, warto rozważyć koncepcję dodatkowej spiżarni, piwnicy, garderoby, kotłowni oraz pomieszczenia gospodarczego. Jeśli potrzebujesz praktycznych wskazówek, nie wahaj się poprosić o wsparcie architektów z biura projektowego Projekt-Arkady w Brzegu. Z pewnością pomogą Ci podjąć właściwą decyzję na każdym etapie planowania domu!

3. Określ budżet budowy domu. Inwestycja jaką jest budowa domu powinna opierać się na solidnych przesłankach. Każdy etap budowy powinien być przemyślany i skalkulowany, by uniknąć tak przykrych (i niestety częstych!) niespodzianek finansowych.

Zespół architektów z biura projektowego Projekt-Arkady w Brzegu pomoże Ci określić wydatki budżetowe, niezbędne do sfinalizowania projektu budowy domu. Pamiętaj, jesteśmy tu po to, by Cię wspierać na każdym etapie budowy domu.

4. Wybierz projekt domu, o jakim marzysz. Projektanci z biura architektonicznego Projekt-Arkady Brzeg wychodzą ze śmiałego założenia, że przy planowaniu budowy domu nie wolno iść na kompromis: estetyka lub użyteczność. Piękno, elegancja i ład architektoniczny muszą łączyć się w idealnej synergii z funkcjonalnością. Dlatego też doświadczeni architekci z Projekt-Arkady w Brzegu pozostawiają do Twojego wyboru ponad 1500 gotowych projektów domów, gdzie z pewnością odnajdziesz swój wymarzony koncept przyszłego domu. Pamiętaj, dopasujemy Twój projekt domu do Twoich marzeń. Nie bój się zatem śnić…

Udostępnij: 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp